5* SAPPHIRE PRINCESS İLE GÜNEYDOĞU ASYA 29 Aralık

12 gece 13 gün
29.12.2017 tarihinden itibaren

  TUR PROGRAMI

  01. Gün           İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI – SİNGAPUR

  29 Aralık 17    Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 28 Aralık gecesi saat 23.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Türk Havayollarının, TK 054 no’lu seferi ile 29 Aralık saat 02.10’da Singapur’a hareket. Yerel saat ile 17.55’de Singapur’a varış. Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  02. Gün           SİNGAPUR (GEMİ) 

  30 Aralık 17    Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Singapur limanında demirli gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz Singapur limanından saat 16.00 ‘da hareket edecek.           

   

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  3

  Denizde

  -

  -

  -

  4

  Denizde

  -

  -

  -

  5

  Bali (Benoa)

  Endonezya

  07.00

  17.00

  6

  Denizde

  -

  -

  -

  7

  Denizde

  -

  -

  -

  8

  Kuala Lumpur (Port Kelang)

  Malezya

  08.00

  19.00

  9

  Penang

  Malezya

  08.00

  20.15

  10

  Phuket

  Tayland

  09.00

  18.00

  11

  Denizde

  -

  -

  -

   

  12. Gün           SİNGAPUR - İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

  09 Ocak 18      Yerel saat 07.00’da Singapur limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve serbest zaman. Havalimanına transfer olmadan önce arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Singapur şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda, II. Dünya Savaşı esnasında İngiliz Askerlerinin JaponDonanmasına karşı toplarını koydukları Singapur’a hakim bir tepe olan Faber Tepesine çıkacak, buradan teleferikler ile Sentosa Adasına geçecek, Singapur tarihini yakından görebileceğiniz dünyaca ünlü mumyalar müzesini ziyaret edecek, daha sonra adanın etrafını ve dünyaca ünlü akvaryumu dolaşarak, son derece bakımlı olan bu turistik adadan en son istasyon itibarı ile parkın içinden geçip, alışveriş yaptıktan sonra havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayollarının TK 055 no’lu seferi ile saat 00.05’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta

  13. Gün           İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

  10 Ocak 18      Yerel saat ile 06.40’da İstanbul’a varış.


  FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

  ·                     Türk  Hava Yolları ile İstanbul –Singapur – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

  ·                     Sapphire Princess Gemisinde 10 gece tam pansiyon bazında konaklama.

  ·                     Singapur’da 1 gece, 1.sınıf otelde konaklama

  ·                     Programda belirtilen Transferler

  ·                     Havalimanı ve Liman vergileri  (700 €)

  ·          Rehberlik hizmeti. (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

  ·                     Seyahat Sigortası


  FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  · Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  · Gemi Personel Bahşişleri (Kişi başı günlük 11 $ )

  · Programda ekstra olarak belirtilen turlar

  · Programda belirtilemeyen (kahvaltı hariç) tüm yemekler

  · Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)

  · Yurt dışı çıkış harcı

  · Vize

  VİZE BİLGİSİ VE NOTLAR

   

  § Bu tur için TC vatandaşlarından vize istenmemektedir.


  Notlar & Bilmeniz Gerekenler ;

  *Yukarıda belirtilen fiyatlar gemideki müsaitliğe göre belirlenmiş en düşük kategoriye ait fiyatlar olup, müsaitlikle doğru orantıda fiyatlarda değişiklik olabilir.

  *En az 25 kişinin katılımı durumunda profesyonel SETUR rehberlik hizmeti verilecektir.

  *Programda belirtilen saatler Havayolları ve Gemi şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten SETUR sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü

  SETUR programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. Yoğun dönemlerde farklı havayolları kullanılabilir.

  *Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.Gemi şirketinin yapacağı ve rota değişikliklerinden dolayı SETUR sorumlu tutulamaz.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

  *Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar. Resmi olmayan diğer günlerde “smart casual” denilen, çok spor olmayan kıyafetler tercih edilmelidir. Havuz katında serbest spor kıyafetler giyilebilir.

  *Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler. Serbest oturumlu restaurantlarda müsaitliğe göre masalara oturulur.

  *Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı limanı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.

  *Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 Euro civarındadır.(vergiler dahil).

  *Gemilerde klimaların tamamen kapatılamadığını (sabit 22-25 derece) gözönünde bulundurarak, seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir hırka ya da şal; limanlarda ise mevsiine göre yağmurluk,anorak, altı kalın lastik olan rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı ile spor bir çift ayakkabı almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

  *Seyahatiniz esnasında gemi bahşişleri kredi kartınızdan otomatik olarak bir defada tahsil edilecektir. Günlük kişi başına ortalama 10 Euro kadardır. ( Gemi firmasına göre değişiklik gösterir )

  *Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’luk bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve Casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

  *Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

  *Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun

  için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 Euro civarındadır.

  *Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da SETUR sorumlu olmayacaktır.

  *Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toparlayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Bu

  konudaki bilgilendirme; Gemi firması tarafından bir gün evvel kabininize bırakılacak yazıda detaylı olarak bildirilecektir.

  *Vize alımları için gerekli süreyi vize yetkililerine danışarak öğrenebilirsiniz. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

  *Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda SETUR un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

  İÇ KABİN
  Tarihler
  29.12.2017 / 10.01.2018  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 2899 EUR
   
  MANZARASI KISITLI DIŞ KABİN
  Tarihler
  29.12.2017 / 10.01.2018  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 3099 EUR
   
  BALKONLU KABİN
  Tarihler
  29.12.2017 / 10.01.2018  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 3499 EUR