Büyük Balkanlar Turu(Üsküp-Ohrid-Budva-Ulcinj-Trebinje-Saraybosna-Belgrad)

7 gece 8 gün
 • Üsküp-Ohrid-Budva-Ulcinj- Trebinje -...
24.09.2017 tarihinden itibaren

  1.Gün: İstanbul - Üsküp

  Belirtilen Havalimanı'nda Belirtilen kontuarda buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  2.Gün: Üsküp - Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.Daha sonra St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda öncelikle Manastır(Bitola) şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde

  3.Gün: Ohrid

  Uyandırma ve kahvaltının ardından, Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

  4.Gün: Ohrid - Tiran –Ulcinj

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz ilk durağımız, Ulcinj. Geceleme otelde.

  5.Gün: Ulcinj- St. Stefan - Budva -Kotor - Trebinje

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.

  Dubrovnik Akşam Turu: (Kişi başı € 30) (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )

  Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

  6.Gün: Trebinje - Mostar - Saraybosna

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Bosna’ya Mostar’a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek Saraybosna’ya transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  7.Gün: Saraybosna - Belgrad

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Tur bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve öğlen geç saatlerde Belgrad’ taki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

  8.Gün: Belgrad - İstanbul

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz. Turumuzun bitimi ile özel otobüslerimizle Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, belirtilen havayolları ile İstanbul’a hareket. Yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

  Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Yolcularımızın Dikkatine

  Ülkemizde ki OHAL ‘den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu yolcuların, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Bu misafirlerimizin yurt dışına çıkışlarına ancak bu şekilde izin verilebilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Otel Bilgileri

  Üsküp / Hotel BW Karpos 4* vb. Ohrid / Hotel Aqualina 4* vb. İskodra /Grand Europa 4* vb. Trebinje / Hotel Leotar 4* vb. Saraybosna / Hotel Hollywood 4* vb. Belgrad / Hotel Astoria 4* vb.
  24 Eylül Otelleri: Üsküp / Hotel BW Karpos 4* vb. Ohrid / Hotel Sileks 4* vb. Ulcinj / Laguna Hotel 4* vb. Trebinje / Hotel Leotar 4* vb. Saraybosna / Hotel Hollywood 4* vb. Belgrad / Hotel Astoria 4* vb.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Belirtilen Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti. Belirtilen otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama Programda belirtilen tüm transferler Türkçe rehberlik hizmeti Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Otel extraları Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yurt Dışı çıkış harcı Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti Müze ve ören yerleri girişleri

  Önemli Notlar

  Bu progarm Landmark Turizm tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır. Program SOR-SAT bir programdır. Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir. Minimum 2 kişi için geçerli olan fiyatlardır. Sor-sat programlarda iptal, iade ve değişiklik yapılamamaktadır. Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir. Ulcinj konaklaması yerine İşkodra ‘da Hotel Colosseo 4* vb konaklama sağlanabilir. Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir. Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Acentamız havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

  Üsküp(1)-Ohrid (2)- Budva-Ulcinj(1)- Trebinje (1)- (Dubrovnik)- Saraybosna(1)- Belgrad(1) 24 Eylül - 01 Ekim / Pegasus Hava Yolları
  Tarihler
  24.09.2017 / 01.10.2017

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları'na ait PC 353 sefer sayılı uçuş ile saat 12:05'te Üsküp'e hareket. Saat 12:45'te Üsküp'e varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR
   
  Üsküp(1)-Ohrid (2)- Budva-Ulcinj(1)- Trebinje (1)- (Dubrovnik)- Saraybosna(1)- Belgrad(1) 08-15 Ekim / Pegasus Hava Yolları
  Tarihler
  08.10.2017 / 15.10.2017

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları'na ait PC 353 sefer sayılı uçuş ile saat 12:05'te Üsküp'e hareket. Saat 12:45'te Üsküp'e varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 709 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  Üç Kişilik Oda Kişi Başı 549 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 499 EUR
   
  Üsküp(1)-Ohrid (2)- Budva-Ulcinj(1)- Trebinje (1)- (Dubrovnik)- Saraybosna(1)- Belgrad(1) 05-12 Kasım / Pegasus Hava Yolları
  Tarihler
  05.11.2017 / 12.11.2017

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Kontuarı önünde saat 13:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları'na ait PC 711 sefer sayılı uçuş ile saat 16:45'te Üsküp'e hareket. Saat 16:15'te Üsküp'e varış.

  Fiyatlar

  -- Oda Tipi -- -- Kişi Başı Fiyatı --
  Tek Kişilik Oda 659 EUR
  İki Kişilik Oda Kişi Başı 499 EUR
  1. Çocuk 0-1 Yaş 160 EUR
  1. Çocuk 2-11 Yaş 449 EUR